Usuwanie tkanki tłuszczowej – jakie mamy metody?

Obecne czasy niestety sprzyjają nagromadzaniu się tkanki tłuszczowej, szczególnie w obrębie naszego brzucha, ud i pośladków. Siedzący tryb pracy, brak aktywności fizycznej, siedzący tryb pracy, a także choroby cywilizacyjne sprawiają, że powszechnie panuje obecnie trend do osób z nadwagą. Na szczęście również i świadomość społeczeństwa znacznie się poprawia i jeśli wiemy, że nie mamy możliwości poprawy sylwetki naturalnymi sposobami, to chwytamy się innej deski ratunku, a mianowicie zabiegów, które pozwolą nam uzyskać wymarzoną sylwetkę, często nawet bez użycia skalpela!

Obecnie rozwój medycyny spowodował, że na rynku mamy wiele skuteczny i bezpiecznych metod walki z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Poniżej postaramy się scharakteryzować Państwu te najbardziej popularne i najbardziej skuteczne.

Liposukcja

Jest to najstarsza z wymienionych metod, ale nadal często wykorzystywana w medycynie. Tenże zabieg wykorzystuje technikę ssania w celu usunięcia nadmiaru tłuszczu z określonych obszarów naszego ciała. Najczęściej liposukcję stosuje się na okolice brzucha, ud, pośladków, ramion oraz szyi. Pamiętajmy jednak, że za sprawą tego zabiegu nie stracimy dodatkowych kilogramów na wadze, a poprawimy naszą sylwetkę wizualnie. Dlatego tak ważne są towarzyszące zabiegowi ćwiczenia fizyczne i odpowiednia dieta. Liposukcja polecana jest również osobom z prawidłową wagą, ale cierpiącym z gromadzącą się tkanką tłuszczową w jednym miejscu.

Mikroliposukcja wodna

Jest to zabieg Body Jet, który jest poniekąd ulepszoną wersją tradycyjnej liposukcji. Jest znacznie mniej inwazyjny, a przynosi podobne rezultaty. Jego tajemnica tkwi w używaniu strumienia wody, który pobiera komórki tłuszczowe z wyszczególnionych miejsc na ciele. Następnie wypłukuje je pod wpływem strumienia roztworu soli fizjologicznej i znieczulenia. Ból oraz dyskomfort niemal nie istnieje, a sam zabieg jest bardzo bezpieczny. Co więcej, dzięki wykorzystywanej metodzie, wspomniane komórki tłuszczowe mogą być również odfiltrowane i wykorzystane, chociażby do zabiegu powiększania i modelowania piersi.

Lipoliza iniekcyjna

Jest to jedna z najnowocześniejszych metod usuwania tkanki tłuszczowej, która została wynaleziona dopiero w XXI wieku przez włoskiego badacza, profesora Pasquale Motolese. Zabieg lipolizy iniekcyjnej polega na podaniu gotowego, specjalnego preparatu do tkanki tłuszczowej poprzez cieniutkie igły. Nie wymaga to również dodatkowego znieczulenia, ponieważ znajduje się ono już we wspomnianej mieszance. Dzięki temu zabieg jest bezbolesny, mało inwazyjny oraz krótki, ponieważ trwa około pół godziny. Po tym czasie pacjent może wrócić do domu oraz do swoich codziennych zajęć.

Modelowanie sylwetki falą akustyczną

Na koniec nie mogliśmy nie wspomnieć o metodzie SkinShock, czyli o zabiegu, który opiera się na synergii fal akustycznych i elektrycznych na konkretny obszar naszego ciała. Za sprawą fal akustycznych błony komórkowe zwiększają swoją przepuszczalność, dzięki czemu dochodzi do lepszej wymiany mikro i makro elementów. Fale zwiększają również temperaturę wybranych tkanek, dzięki czemu nie tylko zwalczamy nadmiar tkanki tłuszczowej, ale również pozbywamy się cellulitu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *