Usuwanie blizn potrądzikowych – jak tego dokonać?

Trądzik to powszechny problem, który dopada głównie osoby dojrzewające, niezależnie od płci. Najczęściej wraz z wiekiem problem przemija, a nasza twarz jest gładka i lśniąca. Niestety, istnieje też wiele przypadków, gdy po trądziku powstają nieestetyczne blizny, których pozbycie się do tej pory było bardzo trudne. Na szczęście rozwój technologii medycznej, jak i samej medycyny poszedł w ostatnim czasie do przodu, a w efekcie również radzenie sobie z bliznami po trądziku jest znacznie łatwiejsze. Stosowanie lasera frakcyjnego, dermapenu czy osocza bogatopłytkowego może dać niesamowite efekty i to w bardzo krótkim czasie.

Jak dochodzi do powstawania trądziku?

Jak już wspomnieliśmy, trądzik występuje głównie u młodych, dojrzewających osób. Jest on niestety przewlekłym schorzeniem, którego powodem jest nadmierna aktywność gruczołów łojowych. W efekcie na skórze, szczególnie na twarzy występują zmiany w postaci zaskórników oraz krostek w postaci wykwitów i ropnych torbieli. Poza twarzą trądzik najczęściej występuje również na plecach oraz klatce piersiowej.

Trądzik to również najczęściej występująca choroba dermatologiczna. Występuje ona średnio u 4/5 osób w wieku od 10 do 30 lat! Warto jednakże pamiętać, że wiek wcale nie musi być regułą, a trądzik może pojawić się również po tym okresie.

Najczęstszymi czynnikami, wpływającymi na pojawienie się oraz rozwój trądzika wyróżniamy przede wszystkim zwiększoną produkcję łoju, przerost gruczołów łojowych, a także zaburzenia hormonalne, predyspozycje genetyczne, pojawienie się beztlenowych bakterii Propionibacterium acnes czy też nadmierne rogowacenie w obrębie ujść mieszków włosowych.

Jakie mamy metody na usuwanie blizn potrądzikowych?

Obecnie w gabinetach kosmetycznych oraz w specjalistycznych klinikach mamy do wyboru wiele metod, które skutecznie potrafią zwalczać blizny potrądzikowe. Pamiętajmy jednak, że zanim zdecydujemy się na którąś metodę, powinniśmy zasięgnąć najpierw specjalistycznej wiedzy doświadczonego lekarza, który będzie nam w stanie doradzić i dobrać jak najlepszą metodę leczenia. Obecnie blizny potrądzikowe możemy usuwać za sprawą:

  • Lasera frakcyjnego,
  • Dermapenu,
  • Osocza bogatopłytkowego,
  • Radiofrekwencji mikroigłowej,
  • Komórek macierzystych,
  • Pocięcia blizn kaniulą i następnie wypełnieniem ich kwasem hialuronowym,
  • Specjalnie przygotowanej diety.

Połączenie kilku metod może dać najlepsze efekty

By uzyskać jak najlepszy efekt, szczególnie w przypadku, gdy mamy do czynienia z głębokimi bliznami po trądziku, warto wykorzystać i połączyć kilka metod, które w efekcie końcowym dadzą nam najlepsze rezultaty. Idealnym tego przykładem jest połączenie dermapenu oraz osocza bogatopłytkowego. Takie zabiegi są bezbolesne, a po nich jedynym skutkiem ubocznym może być zaczerwienienie skóry przez pierwsze 2-3 dni. Warto również zastosować połączenie osocza bogatopłytkowego z laserem frakcyjnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *