Redukcja tkanki tłuszczowej za pomocą lipolizy iniekcyjnej?

Każda z kobiet marzy o pięknej i smukłej sylwetce bez wyrzeczeń i katorżniczych treningów. Niestety nie zawsze jest to możliwe. Często po prostu brakuje nam czasu na aktywność fizyczną, a dieta niewiele daje jeśli mamy problemy hormonalne lub przechodzimy inne choroby, mające duży wpływ na naszą wagę i sylwetkę. Na szczęście rozwój medycyny i technologii z nią związaną sprawił, że obecnie mamy na rynku skuteczne i mało inwazyjne metody, które są w stanie nam pomóc. Jednym z nich jest lipoliza iniekcyjna, czyli nieinwazyjne modelowanie sylwetki, polegające na wykonywaniu zastrzyków z substancją powodującą likwidację komórek tłuszczowych.

Dzięki temu komórki tłuszczowe najpierw ulegają zniszczeniu, następnie rozpuszczeniu, a na koniec są uwalniane w procesie przemiany materii i wydalane z organizmu. Jest to obecnie jedna z najbardziej nowoczesnych i najbardziej skutecznych metod pozwalających na bezoperacyjną i co ważne trwałą redukcję tkanki tłuszczowej. Lipoliza iniekcyjna to również świetna alternatywa dla bolesnych i nadal niebezpiecznych zabiegów odsysania tłuszczu – ponadto jest metodą równie skuteczną, a tańszą.

Kto powinien się poddać zabiegowi lipolizy iniekcyjnej?

Z zabiegu lipolizy iniekcyjnej powinny skorzystać wszystkie osoby, które posiadają lekka nadwagę i chcą się pozbyć nadmiaru tłuszczu z okolic brzucha, ramion, ud, łydek czy pośladków. Dzięki temu będą one w stanie uzyskać efekt miejscowego odtłuszczenia ciała. Warto jednak dodać, że lipoliza nie będzie tak skuteczna u osób z dużą i rozległą otyłością.

Jak wygląda zabieg lipolizy iniekcyjnej?

Zanim przystąpimy do zabiegu właściwego, najpierw musimy przejść dokładną konsultację z lekarzem wykonującym zabieg, w celu wykluczenia wszelkich przeciwwskazań oraz ustalenia efektów, jakie chcemy uzyskać. Następnie na okolice poddane zabiegowi nakładana jest specjalna maść ze środkiem znieczulającym, a w kolejnym etapie lekarz zaczyna wprowadzać cieniutkie igły ze specjalnym preparatem w zaznaczone miejsca. W tychże miejscach może pojawić się wówczas zaczerwienienie oraz uczucie pieczenia, które jednak bardzo szybko ustępuje.

Po samym zabiegu również może pojawić się niewielki obrzęk, zaczerwienienie, pieczenie i lekkie swędzenie. Są to jednak typowe objawy rozpadu komórek tłuszczowych. Co jednak ważne, jeszcze tego samego dnia możemy powrócić do domu oraz swoich codziennych zajęć. Zabieg powinien być powtórzony 2-3 krotnie z kilkutygodniowym odstępem.

Jakie efekty daje lipoliza iniekcyjna?

Po zabiegu lipolizy iniekcyjnej możemy zaobserwować, chociażby:

  • Utratę kilku centymetrów w obwodzie miejsca poddanego zabiegowi,
  • Poprawę metabolizmu komórek skóry,
  • Lepszy mikrokrążenie,
  • Lepsze odżywienie skóry,
  • Poprawę stymulacji regeneracji skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *