Powiększanie piersi w Warszawie – metody

Biust to dla każdej kobiety niezwykle ważna część ciała, ba często to jest to wyznacznik kobiecości. Dlatego też płeć piękna przykłada tak ogromną wagę do piersi. Niestety, nie zawsze spełnia on oczekiwania kobiety, dlatego też często dochodzi do sytuacji, gdy kobieta traci pewność siebie, a także poczucie własnej wartości. To z kolei może prowadzić nawet do depresji. Na szczęście, w obecnych czasach istnieje wiele bezpiecznych i skutecznych metod, które pozwalają na powiększenie, ujędrnienie czy wymodelowanie piersi.

Powiększanie piersi staje się coraz modniejsze, głównie ze względu na dostępność oraz niższe ceny, aniżeli jeszcze kilka-kilkanaście lat temu. Wiele klinik w Warszawie oferuje mało inwazyjne metody, które trwale wymodelują czy powiększą biust. Należy jednak pamiętać, że bez względu na wybraną metodę, zabieg korekcji piersi jest poprzedzony dokładnym wywiadem z lekarzem prowadzącym oraz szeregiem badań, mających na celu wykluczenie wszelkich przeciwwskazań.

Dlaczego kobiety powiększają biust?

Pytanie na pozór banalne, często nie jest tak oczywiste. Co prawda większość kobiet powiększa swój biust, ponieważ nie jest zadowolona z ich aktualnego rozmiaru. To powoduje jak już wspomnieliśmy powyżej zmiany zachodzące w psychice kobiety. Nie są to jednak jedyne powody takiej decyzji. Wiele kobiet decyduje się na zabieg, chociażby po ciąży czy okresie karmienia, kiedy to biust może stracić swój wcześniejszy kształt oraz jędrność. Jeszcze innym powodem są przebyte choroby czy wypadki, które wpłynęły na aktualny wygląd biustu. Wówczas często w grę niekoniecznie wchodzi powiększenie piersi, ale ich wymodelowanie.

Jakie są metody powiększania piersi w Warszawie?

Obecnie na skutek rozwoju medycyny mamy do wyboru wiele skutecznych metod powiększania piersi. W warszawskich klinikach możemy wybrać, chociażby metodę powiększania piersi za sprawą implantów, które są wszczepiane do kobiecych piersi. Do wyboru mamy głównie implanty silikonowe, ale również te wypełnione solą fizjologiczną. Coraz częściej stosowane są również tzw. ekspandery Bakera, czyli implanty wypełnione mieszanką silikonu oraz soli fizjologicznej. Implanty możemy wyróżnić również ze względu na ich strukturę. Niegdyś korzystano głównie z implantów gładkich, które obecnie są już wypierane przez implanty teksturowe oraz o powłoce tytanowej.

Inną, równie popularną metodą powiększania piersi jest ich powiększanie kwasem hialuronowym. Jest to metoda znacznie mniej inwazyjna, aniżeli pierwsza przez nas przedstawiona. Zabieg trwa zaledwie 30-60 minut, a w tym czasie pod pachą pacjentki wykonywane są niewielkie nacięcia, przez które, za sprawą specjalnej kaniuli podawany jest kwas hialuronowy w postaci żelu. Piersi po takim zabiegu stają się jędrne i co ważne, wyglądają naturalnie. Takie rezultaty utrzymują się od 18 do 30 miesięcy. Efekt możemy podtrzymać jeszcze dłużej, dostrzykiwując co kilka miesięcy 20-40 ml kwasu hialuronowego.

Na koniec musimy również wspomnieć o augmentacji piersi własnym tłuszczem. Polega ona na pobraniu zbędnej tkanki tłuszczowej z obszarów ud, brzucha czy ramion, a następnie za sprawą najnowocześniejszych technik przeszczepieniu jej do piersi. Rezultaty po takim zabiegu utrzymują się nawet 2-3 lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *