Liposukcja bez skalpela

Każda osoba, która chce mieć zadbaną sylwetkę, wkłada w to wiele starań. Często, aby zredukować tkankę tłuszczową, wprowadza się specjalne diety, wykonuje odpowiednie ćwiczenia oraz zmienia dotychczasowe nawyki. Pomimo starań nie każdy jest w stanie osiągnąć zadowalające efekty. Dla takich osób idealnym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z zabiegu liposukcji. Innowacyjne rozwiązania pozwalają na odsysanie tłuszczu w sposób mało inwazyjny oraz bezpieczny, a efekty takich zabiegów są bardzo satysfakcjonujące.

Jakie są rodzaje liposukcji bez użycia skalpela?

Dla wielu osób zabieg liposukcji kojarzy się z poważnymi procedurami chirurgicznymi, długim czasem zdrowienia organizmu oraz pozostającymi bliznami. Mogłoby się wydawać, że zabieg redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej bez użycia skalpela jest niemożliwy. Okazuje się jednak, że liposukcja może być małoinwazyjna oraz bezpieczna dla organizmu, a jednocześnie bardzo skuteczna. Do najpopularniejszych metod zabiegu liposukcji bez użycia skalpela należą:

  • Liposukcja Body Jet,
  • Liposukcja ultradźwiękowa (kawitacyjna),
  • Liposukcja laserowa.

Co to jest liposukcja Body Jet?

Liposukcja Body Jet to jedna z najnowocześniejszych oraz najskuteczniejszych metod usuwania zbędnej tkanki tłuszczowej. Zabieg jest alternatywą dla wielu innych metod modelowania sylwetki. Liposukcja Body Jet wykorzystuje przełomową technikę, w której używa się strumień wody. W tej metodzie, do usunięcia tkanki tłuszczowej stosuje się skupiony strumień wody. Najważniejsze w tym rodzaju liposukcji jest to, że ciecz oddziela tkankę tłuszczową, nie naruszając budowy sąsiadujących tkanek. Z tego powodu zabieg jest znacznie bezpieczniejszy od tradycyjnej metody liposukcji. Dużym plusem są również rezultaty, które widoczne są odrazy po wykonanym zabiegu.

Na czym polega zabieg liposukcji ultradźwiękowej?

Liposukcja ultradźwiękowa zwana inaczej kawitacyjną oparta jest na działaniu fal ultradźwiękowych, do pozbywania się zbędnej tkanki tłuszczowej. Dzięki innowacyjnej technice unikamy bólu, blizn oraz długiego czasu zdrowienia po zabiegu, a co najważniejsze użycia skalpela. Przełomem wśród różnych technik odsysania tłuszczu jest zastosowanie ultradźwięków, które oddzielają w bezpieczny sposób komórki tłuszczowe. Dodatkowo podczas zabiegu można ujędrnić oraz obkurczyć obwisłą skórę. Wpływa to również na uzyskanie lepszych efektów zabiegu.

Jak wygląda liposukcja laserowa?

Jest to mało inwazyjny zabieg, pomagający modelować sylwetkę za pomocą wykorzystania metody lasera. Światło lasera jednocześnie usuwa trudną do pozbycia się tkankę tłuszczową, ujędrnia ciało oraz pobudza włókna kolagenowe, które odpowiadają za napięcie skóry. Zabieg ten wygląda w następujący sposób. Przez niewielkie nacięcie wprowadzany jest do ciała bardzo cienki światłowód, który emituje promienie lasera, a rozpuszczony tłuszcz usuwany jest za pomocą specjalnego ssaka. Skóra po zabiegu zwykle jest zaczerwieniona oraz bardzo wrażliwa. Obrzęki ustępują po kilku dniach. Efektem liposukcji laserowej jest trwałe usunięcie tkanki tłuszczowej, wyszczuplenie oraz wymodelowane konkretnego miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *