Operacja powiększenia biustu

Dużo kobiet coraz częściej decyduje się na operację powiększenia biustu. Związane jest to z odczuwaniem dużego dyskomfortu oraz posiadaniem kompleksów spowodowanych wielkością, oraz kształtem piersi. Najczęściej wybieranym sposobem jest powiększenie biustu implantami. Zabieg pozwala na posiadanie większego oraz bardziej kształtnego biustu.

Jak wygląda zabieg powiększenia biustu?

Obecnie istnieje kilka metod wprowadzenia i umiejscowienia implantów w piersiach. Wybór odpowiedniej metody zależy przede wszystkim od anatomii pacjentki, oczekiwanego efektu estetycznego, rodzaju implantu oraz względów medycznych.

Implanty można wszczepić na trzy sposoby. Jednym z nich jest wszczepienie implantu pod gruczoł piersiowy, drugi sposób to umiejscowienie implantu pod mięśniem piersiowym większym, a trzeci sposób pozwala na połączenie obu poprzednich metod. Zabieg trwa zwykle około dwóch godziny i wykonywany jest z wykorzystaniem znieczulenia ogólnego. Po operacji powiększenia biustu odczuwa się ból, opuchliznę oraz zwiększoną wrażliwość brodawek sutkowych.

Każda pacjenta musi po wykonanej operacji przebywać dwie doby w szpitalu, ponieważ w pierwszych godzinach po zabiegu ból niwelowany jest za pomocą środków przeciwbólowych dożylnie. W kolejnych dobach leki przyjmuje się według zaleceń lekarza. Na ogół ból, który jest uciążliwy oraz utrudnia codzienne funkcjonowanie, przechodzi po siedmiu dniach. Należy uważać na gwałtowne ruchy ramionami, ponieważ mogą one nasilać odczuwanie bólu. Jest to naturalne odczucie, ale warto pamiętać, aby unikać wysiłku fizycznego do czasu pełnego zagojenia się ran pooperacyjnych.

Jak przygotować się do operacji powiększenia biustu?

Zabieg powiększenia biustu jest to zabieg jak każdy inny, dlatego przed nim wymagana jest konsultacja lekarska, na której wykonuje się podstawowe badania, wyklucza możliwe przeciwwskazania oraz omawia przebieg operacji. Na pierwszej wizycie lekarz omawia to, jak będzie wyglądać zabieg oraz wspólnie z pacjentką dokonują wyboru rodzaju, wielkości i sposobu wprowadzenia implantów. Ważne jest też zapoznanie pacjentki z możliwym ryzykiem związanym z powiększeniem biustu.

Jakie są rodzaje implantów?

Rodzajów implantów jest różnorodny wybór, dzięki temu możliwe jest uzyskanie odpowiednich efektów dotyczących wielkości oraz kształtu piersi. Do najczęściej wybieranych implantów należą:

  • Implanty okrągłe – projektowane są na wzór koła, dzięki temu ich profil bardziej lub mniej przypomina półkulę w zależności od wysokości ich wszczepienia. Możliwe rodzaje wysokości ich umiejscowienia to: standard, średnia, wysoka i ultrawysoka. Wysokie oraz bardzo wysokie umiejscowienie przeznaczone jest dla kobiet, którym zależy na mocnym efekcie wypchniętych piersi do przodu oraz dla tych z wąską klatką piersiową.
  • Implanty profilowane (budowa anatomiczna) – ich wygląd przypomina naturalną kobiecą pierś, a ich przekrój przypomina łezkę. Możliwy jest wybór jednego z trzech dostępnych profili oraz występują aż w 9 rodzajach, dzięki czemu można je odpowiednio dopasować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *