Powiększanie piersi – jaką metodę wybrać?

Z roku na rok coraz więcej kobiet decyduje się na powiększanie piersi. Oczywiście zabieg znany jest już nam od lat, ale wraz z rozwojem medycyny mamy do czynienia z nowymi metodami powiększania piersi, które są coraz bardziej bezpieczne, mniej inwazyjne i bardziej naturalne, dlatego też kobiety chętnie decydują się na taki ruch. Duży wpływ na taką decyzję ma również kondycja psychiczna Pań. Wiele kobiet czuje się źle ze swoim biustem, tracą one pewność siebie i poczucie atrakcyjności, dlatego tak ważna jest dla nich ta forma chirurgii plastycznej. My postaramy się Wam przybliżyć kilka najbardziej popularnych obecnie metod powiększania piersi.

Lipofiling

Jest to obecnie bardzo modna i polecana przez lekarzy metoda, polegająca na wypełnianiu piersi własną tkanką tłuszczową. Jej ogromną zaletą jest fakt, że materiał wypełniający jest naturalny i nie będzie problemy z jego przyjęciem przez nasze ciało, jak to może mieć miejsce w przypadku implantów. Do minimum ograniczone jest również ryzyko reakcji alergicznych, a sama tkanka tłuszczowa pochodzi od nas samych, dzięki czemu możemy się przy okazji pozbyć tłuszczu z miejsc, gdzie mamy go nadmiar. Cały zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, więc jest znacznie mniej inwazyjny od innych metod. Ponadto Pacjentce podaje się mieszankę soli fizjologicznej, adrenaliny oraz lidokainy co ma zmiękczyć tłuszcz oraz obkurczyć naczynia krwionośne. Po pobraniu tłuszczu następuje jego odwirowanie, dzięki czemu możemy oddzielić komórki macierzyste od tłuszczu.

Powiększanie piersi kwasem hialuronowym

To kolejny bardzo popularny zabieg, ponieważ kwas hialuronowy jest naturalnym związkiem, który występuje w naszym organizmie. Możemy go stosować zarówno do powiększenia piersi, ale również do ich ujędrnienia. Sam zabieg polega na wstrzykiwaniu żelu pomiędzy ścianki tkanki klatki piersiowej, a gruczoł piersiowy. Oczywiście wszystko odbywa się w znieczuleniu miejscowym, więc kobieta jest świadoma tego co się dzieje, ale nie odczuwa żadnego bólu. Zabieg ponadto trwa bardzo krótko bo około 30 minut, a efekt utrzymuje się przez 1,5-2 lata.

Powiększanie piersi solą fizjologiczną

To również bardzo nowoczesna i praktykowana metoda, którą możemy zastosować nie tylko powiększając piersi, ale również eliminując defekty czy deformacje powstałe po urazach czy amputacjach. Preparat wprowadzany w tym przypadku składa się w 98% z soli fizjologicznej i w 2% z poliamidu. Ten rodzaj zabiegu wykonywany jest oczywiście również w znieczuleniu miejscowym oraz za pośrednictwem specjalnego wenflonu poprzez który chirurg wstrzykuje wspomnianą mieszankę. Na koniec modelowany jest kształt piersi poprzez rozmasowywanie żelu wewnątrz piersi. Tak powiększony biust jest miękki i naturalny w dotyku, jednak by utrzymać taki efekt powinniśmy powtarzać zabieg co około 5 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *